Čas: 2 - 4 minut čtení
Novinky v kapse.
Hele, víš o tom, co se děje v Austrálii? A slyšel jsi, že herečka Magdalena Fofrexová se zase provdala? A že politik Michal Novák zase jel ožralej? A že....
Ne, nevím. Spíš by mě zajímalo, jak se ti daří v tom kurzu Jak být úspěšnější i bez televize, do kterého ses přihlásil.
No, víš, já na to nemám moc čas.

Možná to znáte. Vaši známí jsou perfektně informováni o dění ve světě. Jenže, pomůže jim to v běžném životě?
 
Zaručeně důležité zprávy
 
Často od svých známých slýchávám novinky z druhého konce světa, politické scény, "důležité" informace ze života celebrit. Zaručené top zprávy, kterými bulvární deníky tapetují své stránky. Známí mají obrovský přehled o tom, co se děje v Austrálii, o cizích lidech. Ovšem už nemají takový přehled o tom, co se týká přímo jich osobně.
 
Na podstatné informace není čas
 
O užitečné vylepšováky, novinky a trendy, které by mohly pomoci jejich osobnímu životu či práci, se nezajímají. Proč? Protože na to nemají čas. Nemají čas zajímat se o podstatné věci a pátrat po skutečně potřebných informacích, studovat důležité.
 
Každé ráno míří do zaměstnání, které je nebaví. Kde si však v teple a pohodlí odsedí svých osm pracovních hodin. Ještě předtím však stihnou zkonzumovat denní dávku bulvárních zpráv, jež se jich netýkají.
 
8hodinovka
 
Z práce zamíří domů, po cestě ještě pochytají nějaké další novinky v místním obchodě. Během klidné večeře sledují večerní zprávy. „Jééžiš! To je hrozný. To snad není pravda...“ Nasávají další novinky ze světa. Ze světa, do něhož se asi nikdy osobně nepodívají. Z takového světa, které jim předkládají média. Přitom ve skutečnosti je třeba úplně jiný. A ráno zase směr 8hodinovka.
 
Stejně tak každý den, každý týden. Každý měsíc, každý rok. A pak je život fuč.
 
Zastavte se a přemýšlejte
 
Máte-li to podobně, zabrzděte. Zastavte se a zamyslete:
 
Skutečně potřebujete vědět, co se děje tisíce kilometrů od vás, a co se vás ani v nejmenším netýká? Ano? A proč? Z jakého důvodu? Abyste se tomu mohli udivovat společně se známými?
 
Mnohem víc vás posune, když se budete zajímat o své věci – rodinu, zájmy, zlepšení práce, své zdraví, sebevzdělávání či rozvoj podnikání.
 
Důležité novinky vás dostihnou
 
Nebojte. Pokud se médii prožene zpráva, která by se vás mohla osobně týkat, zaručeně se to dozvíte ze svého okolí. Před takovými zprávami se v moderní společnosti na 99% neschováte. Leda byste žili někde v lese či na pustém ostrově.
 
Od svých známých zřejmě budete dál občas slýchávat: „Hele, víš o tom, co se děje v Austrálii? A slyšel jsi, že herečka Magdalena Fofrexová se zase provdala? A že politik Michal Novák zase jel ožralej? A že....
MaK.
Autor: MaK.Web: https://mariankabele.cz/
Lovec času, stratég obsahu, copywriter a fotograf brouzdající Českým rájem i světem.


Pro lidi,
které nebaví
uspěchaný 
svět

Nejnovější inspirace