Čas: 3 - 6 minut čtení

Časový superhack - 1 hodina denně navíc.

Užíváte si barevného podzimu a sychravého počáska? Ulice jsou jak vymetené, za okny září metrové televize, které lidem do hlav pumpují koktejl reklamy a negativně laděných zpráv. Komíny, spolu s jemným mrholením, halí krajinu do melancholična. Ale jen naoko, je to skvělý čas na procházku! Podzim je také obdobím, kdy máte jedinečnou šanci získat 1 hodinu denně navíc, aniž cokoliv změníte. Jak? Zjistěte super trik, čtěte návod.

Hodně lidí smutní, že nemají na nic čas. Dokonce nemají ani čas na to, aby se zabývali tím, proč nemají čas. Je to jako s příběhem o pile. Znáte jej?
 

Pane, co to tady děláte?

Nevidíte? Řežu strom.

Ale vždyť vám to vůbec nejde, nemáte tupou pilu?

Je hrozně tupá, už s ní řežu mnoho let, jde to pořád hůř.

A proč si ji tedy nenabrousíte?

Copak mám čas? Musím řezat strom.


Teď je ale jedinečná příležitost, jak na podzim získáte 1 hodinu denně navíc.

Vůbec nic pro to nemusíte udělat. Všechno se zařídí samo! Jak jako samo, zbláznil jsem se? Kdepak. Jen dělám věci jinak než většina. Hledám příležitosti tam, kde ostatní o nich nenapadne ani přemýšlet.
 

"Fakt pro to nemusím nic udělat a získám 1 hodinu denně navíc? Nakul návod!"

Prozradím. Nejdřív ale trošku časové terorie.

Jak asi víte, na podzim se mění čas - z letního středoevropského (SLEČ) na středoevropský (SEČ / CET). V roce 2018 konkrétně v neděli 28. října brzy ráno. Ve 3 hodiny se hodinová ručička posune zpátky na 2 hodiny. Takže neděle bude o 1 hodinu delší.

To znamená, že pokud v sobotu vyšlo slunce okolo 3/4 na osm, v neděli vyjde už zhruba ve 3/4 na sedm. Východ slunce se však bude stále dál posouvat do pozdějších hodin a sluníčko bude vycházet později a později. Koncem roku dokonce ještě později než nyní, před posunem času.

Teoreticky by se mělo slunce zase vracet k nám od 21. prosince 2018 a vycházet zase dříve, protože nastává zimní slunovrat.

Ale prakticky to tak není. Na změně času východu slunce se zimní slunovrat nijak neprojeví. Dříve začne vycházet až 6. ledna 2019 - přesně v 8:00, což bude o 1 minutu časněji než předchozí den. Ale pak už to bude jen lepší a lepší, dny delší a delší.

Proč to neodpovídá sluneční otočce 21. prosince, tedy datu zimního slunovratu? Je to tím, že den se nejprve prodlužuje večer. Poprvé slunce zapadne o minutku později 16. prosince – v 15:56.
 

Trošku teorie za námi, teď slíbený superhack:

Už tušíte?

  1. Až se v neděli 28. října 2018 změní čas, nic neměňte. Jen si posuňte hodiny.

  2. Hotovo. Máte 1 hodinu každý den navíc.
     

No, a to je celý návod. V jednoduchosti je síla. Důležité je na něm fráze “nic neměňte”. Pro lepší pochopení připojuji vysvětlení.

Jeee, to je suprrrr! Zítra si parádně pospíme, máme 1 hodinu navíc!

Takhle k podzimní změně času přistupuje většina lidí. Výsledkem však je, že jsou spíš ráno jako zmlácení, otrávení, skokový posun vstávání rozhodí biorytmus. Stabilizuje se za několik dní, u někoho až týdnů. 

Záměr změn času dobrý, efekt slabý

Byť bylo cílem protagonistů změny času, aby měli lidé delší den, efekt je spíš opačný. Večer se po změně času bude stmívat už před pátou. Dokonce i krávy pak prý mají menší dojivost.

Změna času neprospívá snad nikomu. Podle průzkumů není přínosná ani pro úsporu energií, což bylo jedním z důvodů posunu časů v době průmyslového rozkvětu. 
Jenže čas se v Česku i okolní Evropě mění dvakrát ročně dál, zatím to nikdo nezměnil. 

Jak je možné, že získáte 1 hodinu navíc. A co získáte dalšího?

a - Budete vstávat stále stejně, ve stejný okamžik. Ušetříte tělo i mysl před negativy skokového posunu a rozhození biorytmu.

b - Tím, že si zachováte astronomický čas vstávání stejný, ale čas na hodinách se posune o 1 hodinu zpět, získáte ranní 1 hodinu denně navíc.

c - Stihnete za den mnohem více věcí, máte ráno o 60 minut víc!

d - Večer už stejně býváte k.o., takže prostě budete chodit spát jako doposud – v porovnání s okolním světem od neděle o hoďku dříve.

e - Pokud to vydržíte, další bonus si užijete v neděli 30. března 2019, kdy se čas zase teoreticky posune na LSEČ, tedy z 2:00 na 3:00. Vaše okolí to na jaře asi na pár dní opět položí. Vy však budete pořád v pohodě. Ale do té doby možná zákonodárci nově přijmou rozhodnutí, který čas si v České republice ponecháme, jestli středoevropský nebo letní. Takže kdoví, jak to nakonec v roce 2019 se změnou času bude.

Pamatujte: k získání 1 hodiny denně navíc stačí jediné: v neděli nic neměňte. Vstávejte ve stejný okamžik dál. Jen si v neděli 28. října ráno třeba posuňte hodiny a budík.

Líbí se vám časový super trik? Sdílejte přátelům, ať mají také o hodinu více!

Tak co, využijete příležitosti, která se bude opakovat až zase za rok, anebo si raději schrupnete o hodinu navíc a budete dál „nestíhat“?

Získejte ještě víc času, dokonce 2,5 hodiny denně už za 1 měsíc.MaK.
Autor: MaK.Web: http://www.mamcas.cz
Lovec času, stratég obsahu, bloger a fotograf brouzdající Českým rájem a světem.

Pro lidi,
které nebaví
uspěchaný 
svět

Nejnovější inspirace

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.