Čas: 2 - 3 minut čtení
Timothy Ferris.
Žít zdravě a v pohodě. Kdo by nechtěl? Myslím, že to patří k celkové fyzické i duševní spokojenosti. A proto píšu i do sekce s názvem Žiju naplno. Proč ta první osoba? Vše, co v Žiju naplno najdete, jsem osobně vyzkoušel na sobě. Žádné přejímání informací odněkud. Zpravidla se to vymyká zavedeným standardům. Jen na vlastní nebezpečí! Budete-li se mými tipy v rubrice Žiju naplno řídit, je to jen na vašem rozhodnutí a ve vaší plné zodpovědnosti. Nejprve vám představím jednoho z těch, kteří rádi boří mýty a posouvají hranice. Tima.
 
Své místo v mém zdravém životě a likvidaci přebytečného tuku stabilně našla metoda nízkosacharidové výživy. Aplikuji ji na sobě, když uznám, že jsem tukem oplácaný více než bych si přál. Metodu NSD / SCD jsem přebral ji z několika zdrojů. Nejsilnějším z nich je obsáhlé knižní dílo Tima Ferrise - 4hour body čili Čtyřhodinové tělo. Tim je velkým zastáncem nízkosacharidové diety. Podobný je například systém Whole30 a další.
 
Kdo je Timothy Ferris?
 
Timothy Ferriss (*1977) je rodák z USA, vystudoval neurovědy, pobývá různě ve světě. Jeho prvním bestsellerem je Čtyřhodinový pracovní týden, předtím byl Tim poměrně neznámý. Díky 4-hour work week  se však vyšplhal na první místo v žebříčcích New York Times, Wall Street Journal a BusinessWeek, stal se tím americkou celebritou.
 
Tim Ferriss je dnes investorem mnoha projektů, má či měl podíl i v Twitteru, Posterous, přednáší na univerzitě v Princetonu. Metoda 4hodinového pracovního týdne je ideální pro ty, kdo nechtějí být závislí na svém šéfovi a kanceláři firmy. Tim je také držitelem světového rekordu v tangu (v počtu otáček za minutu) a vítězem národního šampionátu v čínském kick boxu. Mluví několika jazyky.
 
V roce 2011 vypustil do světa svůj druhý bestseller 4-hour body, neboli 4hodinové tělo. Během 10 let zkoumal své i jiná těla, spolupracoval s předními vědci a odborníky po celém světě, aby vyvinul svoji metodu zdravého života a účinné redukce hmotnosti či složení těla. I o tomto budu průběžně v rubrice psát. Více o Timovi hledejte na jeho blogu fourhourworkweek.com nebo fourhourbody.com.
 
Netrvalo dlouho a Tim překvapil dalším dílem - Čtyřhodinový šéfkuchař vyšel v českém znění u Melvila koncem roku 2013. Už jej studuji také!
 
MaK.
Autor: MaK.Web: https://mariankabele.cz/
Lovec času, stratég obsahu, copywriter a fotograf brouzdající Českým rájem i světem.


Pro lidi,
které nebaví
uspěchaný 
svět

Nejnovější inspirace