Čas: 1 - 2 minut čtení
Letadlo na obloze.
Často pracuji na notebooku pod střešními okny. Nabíjí mě, když jimi pronikají hřejivé sluneční paprsky. Vidím skrze ně modravou oblohu, plynoucí oblaka. A mezi nimi si všímám čar z leteckých par - contrails. Bělavé stopy mnohatunových korábů putujících světem. Dopravních letadel. Jsou to moje stimuly.
 
Místo televize si občas pouštím monitorovací aplikaci Flightradar24.com V ní vidíte, která linka odkud kam míří, jakou má letadlo letovou hladinu i azimut. Systém prozrazuje také dopravní rychlost a typ letadla.
 
Když mám pauzu na čaj, někdy dokonce beru do ruky dalekohled a chvilku porovnávám, zda údaje na leteckém webu odpovídají skutečnosti. Zpravidla ano. Pokud není letadlo extrémně vysoko, krásně vidíte označení na trupu.
 
Flightradar24Svoboda a vůně dálek
 
Co mají letadla společného s volným časem? Létání znamená cestování, svobodu, vůni dálek a exotiky. A tak jsou nad mojí hlavou prolétající dopraváky výborným stimulem.

Vždy si totiž uvědomím, že když ještě trochu zapracuju, budu v tom letadle zase sedět i já. A mířit opět někam do teplých krajin, na zářivé pláže pod palmami. Tato myšlenka, pokud zrovna chvilku zahálím, mě nabíjí. S radostí se pak pouštím do další práce.
 
Kámen plný vzpomínek, motivační nástěnka
 
Stimulem mohou být i jiné věci. Třeba čtení o lidech, kteří cestují po světě a u toho pracují - digitálních nomádech. Anebo fotka oblíbené pláže na vašem stole, kámen nesoucí v sobě příjemné zážitky z dovolené. Anebo nástěnka, na níž si své cíle nakreslíte, nalepíte, napíšete. Prostě něco, co vás v mysli žene dál.

Za čas se na tom vašem místě třeba ocitnete. Pořiďte si stimuly. Motivují.
 
Jaký je váš stimul? Pochlubte se.
MaK.
Autor: MaK.Web: https://mariankabele.cz/
Lovec času, stratég obsahu, copywriter a fotograf brouzdající Českým rájem i světem.


Pro lidi,
které nebaví
uspěchaný 
svět

Nejnovější inspirace