Čas: 1 - 2 minut čtení
Rybka v akváriu.
Během posledních let se v České republice obrovsky rozmáhá akvaristika. Je hezké, že lidé doma chtějí mít kousek živé přírody. Nebo je tomu jinak?
 
Často chodím. Nejen po domě či do kaváren, ale pravidelně si dopřávám klidně i 10 kilometrů svižné chůze. Je parádní se vyvětrat, vyrážím za každého počasí. Domů se mnohdy vracím za tmy. Venku většinou nepotkám živou duši, celý národ se věnuje své domácí zálibě, kterou je zřejmě akvaristika.
 
Jak jinak si totiž vysvětlit modravou záři za okny skoro každého domu? To musí být jistě akvária. Některé rodiny nezatahují závěsy ani žaluzie, světlo zevnitř zaplavuje i ulici. Rozměr zářícího zdroje odpovídá – odhaduji úhlopříčku metr a více, takže takové 200 až 250litrové akvárko.
 
Jen se divím, jaké bojovné typy ryb akvaristé chovají. Svit akvária mihotá, někdy dokonce rychle bliká. Voda je snad ve varu. Že by piraně?
 
Možná právě proto jsou lidé druhý den takoví podráždění. Prostě je zlobí ryby. Občas navíc někdo prohlásí, že zase velkou rybu chytili. A ještě nedávno se éterem nesla informace o posílání kapříků.
 
Nejsem si však jist, zda je úplně správně, když jsou příznivci plovoucích tvorů ke sklu akvária nalepeni každý den, mnoho hodin během každého večera. Jakoby už jiná zábava vůbec neexistovala.
 
Akvaristiku podporují také obchodníci. Je zajímavé, že dnes nové akvárium pořídíte i v každém elektru. Přijde mi však zvláštní jejich divné označování prodejci, třeba slovy plazma nebo LCD. Asi nějaké speciální typy pro ty bojovné ryby.
MaK.
Autor: MaK.Web: https://mariankabele.cz/
Lovec času, stratég obsahu, copywriter a fotograf brouzdající Českým rájem i světem.


Pro lidi,
které nebaví
uspěchaný 
svět

Nejnovější inspirace