Čas: 3 - 6 minut čtení

1 rok prázdnin. Mám čas.

Od poslední série článků na webu Mám čas uplynul rok. Co jsem celou tu dobu dělal? Flákal se. Tvrdou prací na zakázkách klientů. Místo plnění si svého snu jsem pomáhal plnit sny jiným lidem. A ten svůj stále odsouval. Až doteď. Co se změnilo?


Poslední příspěvek jsem na blog Mám čas publikoval 18. října 2014. Přesně před rokem. Jenže před rokem web vypadal úplně jinak. Na homepage tehdy visela informace, že “
za pár dní dokončím nový ebook”. Radil jsem v něm, jak najít ztracený čas. A už předem sbíral kontakty zájemců o jeho zaslání.

 

Brzda před startem


Ebook jsem tehdy skutečně dokončil. Byl kompletně hotový, rozesílka zájemcům nastavená. Stačilo zmáčknout START.

Avšak na poslední chvíli jsem zatáhl za brzdu a nikdy jej zájemcům nerozeslal. Přitom mi jeho tvorba zabrala několik měsíců. Jsem snad magor? Asi trochu jo.

 

Proč jsem ebook neposlal?

Tak nějak intuitivně jsem totiž cítil, že “to ještě není ono”. Ebook byl sice plný rad, jak získat čas, ale “něco” mu stále chybělo. Něco, co se špatně popisuje. To “něco” jsem potřeboval teprve objevit. Riskl jsem tak ztrátu důvěry fanoušků a dal vše “na čas” k ledu.

Místo práce na svém snu jsem dál pomáhal plnit sny jiných lidí - mých klientů. Získávali ode mě strategie, copywriting, pracoval jsem pro ně. Za poslední rok na desítkách projektů.

Všechno fungovalo dobře, práce je to dobře placená. Aby ne, trvalo mi roky, než jsem se v oboru trochu vypracoval. Makám na sobě každý den dodnes. Obsahový marketing, ideamaking i tvorba textů, které prodávají, mě baví stále. Tvořím a píšu dál.

Všechno by bylo fajn. Až na jednu věc. Viděl jsem, jak se klientům projekty krásně rozjíždějí, odškrtával si zakázku za zakázkou, projekt za projektem. Jenže pořád jsem jakoby začínal znovu. Stále dokola.

 

Tolik práce, která se rozplynula

Tím, že jsem pracoval na více projektech, se moje práce do nich úplně rozplynula. A když jsem se nedávno ohlédl zpět, nic svého jsem neviděl. Pomalu mě pohlcoval zakázkový stereotyp, a to i přes občasné pracovně-inspirační výjezdy do zahraničí, pravidelné studium, vzdělávání se i pestrost zakázek.

Bylo to stále stejné. Hodně práce, mnoho spotřebovaného času, ale osobní profit slabý - kromě výdělku na složenky a poznávání nových oborů.

Pak jsem uviděl citát Tony A. Gaskinse Jr.


Ve volném překladu:

“Pokud nepracuješ na plnění svých snů, najme si tě někdo jiný, abys pracoval na těch jeho.“

Flák! Prda! Facka. Spouštěč. (Díky, Leni!)


Tehdy jsem se oklepal, dokončil několik zakázek, a u toho už plánoval, co dál. Ubral jsem pár klientů, abych měl více času pro sebe. Pro své projekty.

 

Osvícení v lese


Navíc mě před pár měsíci jednou při běhu lesem napadlo něco, co mi tehdy před rokem chybělo. Poslední díl skládačky k lepšímu receptu, jak mít čas. Objevil jsem jej.

 

A tak jsem si na sobě během několika dalších týdnů ověřoval, zda vše funguje. Jestli do sebe všechno zapadá. Myslím, že ano. Ale na úplné odhalení je ještě brzy, vše odhalím až časem.

Musel uplynout rok, abych našel impuls. Oživil blog Mám čas a začal zase tvořit. Asi to tak bylo psáno ve hvězdách. Prostě jsem si na to musel počkat.


The Truth is Out There" (Pravda je tam venku) --- X-Files

 

Co nového? Nový web, nové články

 

Dnes už mám web Mám čas komplet inovovaný, s novou strukturou. Během posledních týdnů jsem stihl vytvořit pár prvních nových článků a návodů:

 

15 minut denně. Věnujte je svému snu

Awareness - Mějte sílu celý den díky 5 minutám pauzy - automaticky

Prioritní priority. Chcete se posunout vpřed? Nasaďte tvůrčí 10°

 

Co dál? Pracuju na svém snu. Za ten rok mám co dohánět. Co je vlastně tím mým snem? Sestavit ucelený systém, jak najít ztracený čas. Čas, který lidé někde potratili v dnešním uspěchaném světě. A pak systém šířit ve velkém dál a dál. Pokusit se trochu lidem vylepšit žití.

Nově jsem také založil profily na sociálních sítích, postupně je budu plnit. Sledujte:

1 - Mám čas na Facebooku

2 - Mámčasový Twitter

3 - Mám čas na Google+

 

Už teď mám připravená témata na dalších cca 30 článků. Bude to makačka. Ale baví mě objevovat, jak mít čas. A pomáhat dalším lidem, aby jej měli také. I vy.

Je jen na vás, zda si přejete častěji říkat "Mám čas" a zachováte tomuto webu přízeň, anebo se spokojíte s "Nemám čas", kterého je všude plno.

Jo, abych nezapomněl - nový ebook je na světě! Startér pro získání více času ↓

Vstávejte o 2,5 hodiny dřív už za 1 měsíc i když jste teď sova

 

If you change nothing, nothing will change

--- Tony Robbins

MaK.
Autor: MaK.Web: https://mariankabele.cz/
Lovec času, stratég obsahu, copywriter a fotograf brouzdající Českým rájem i světem.


Pro lidi,
které nebaví
uspěchaný 
svět

Nejnovější inspirace